Hostinec Plzeňka, který se nachází v Bohutíně u Příbrami, byl původně postaven již v roce 1893. Značnou rekonstrukcí však prošel v roce 1926. Po několik let sloužil jako školní jídelna, poté vůbec nebyl používán. Opraven a znovu uveden do provozu byl na jaře roku 2004.
      Nabízíme Vám příjemné posezení ve výčepu a dalších velmi útulných salóncích,v nichž Vám rádi uspořádáme akce dle Vaší libovůle, s celkovou kapacitou až 50 míst k sezení. V letních měsících je k dispozici venkovní terasa, kde můžete taktéž posedět.
      Vzhledem k tomu, že se Bohutín nachází v podhůří dosud nedotknutých Brd, projíždí zde v průběhu roku nejen hodně cyklistů, ale i běžkařů v zimě. Nedaleké hluboké lesy v období prázdnin přímo svádí ke sběru hub a lesních plodů. Nakonec jedna rada na závěr- až se pojedete projet na kole po Brdech, například na nedaleký Pilský a Lázský rybník, půjdete z hub či jenom z příjemné procházky, popřípadě budete-li prokřehlí z běžek, přijďte se občerstvit a dobít síly! Před hostincem je malé parkoviště, kde si můžete zaparkovat auto a vyndat bežky nebo kolo, poté zlehka vyrazit.
      Ke zmiňovanému osvěžení si můžete dát Gambrinus 10o nebo Prazdroj 12o. Pokud však nechcete pivko ani jiný alkoholický nápoj, klidně si dejte jen nealko. K zakousnutí Vám rádi připravíme tlačenku, utopence nebo domácí klobásku.

 Přijďte, těšíme se na Vás !!!

Fotogalerie Hostince Plzeňka

Exteriér

       
  Pohled na hospodu   Hospůdka s předzahrádkou   Takhle spatříte Plzeňku, přijedete-li po silnici  
       
  Předek hospody   Štít   Detailní záběr letní terasy  

Interiér

       
  Vchod do Plzeňky   Výčep   Posezení ve výčepu  
       
  Malý salońek   Salónek   Salónek  

Pokud však máte pořádný hlad, nebo chcete nějakou specialitku,
navštivte naši spřátelenou restauraci Drmlovka na Vysoké Peci.

 

Zpět na úvodní stránku

Webmaster: Martin Matuna